jest taki dzień...

niedziela, grudnia 22, 2013 
„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy (…)
tylko jeden raz do roku”Ile razy obiecywałam sobie urządzać wigilię z okazji dnia jakiegokolwiek. Tak po prostu. Przenieść jej „ducha”, jej emocje, przygotowania i celebrowanie chwil na jeszcze kilka dni. Nie potrzebuję daty urodzin, by złożyć życzenia, chociaż łatwiej mi dzień zapisać w kalendarzu. Chciałabym te pierogi lepić częściej i mieć do tego serce. Chciałabym z takim namaszczeniem do stołu zapraszać i dom przystroić. Chciałabym, żeby rozmaite zdarzenia swoimi ciemnymi chmurami nie czarnowidziały mi nad głową i mieć zawsze bym chciała radość życia, każdego dnia. Umieć, nie tylko chcieć je doceniać, ale je nade wszystko doceniać. Nie błąkać się po szarych zakamarkach duszy, która zraniona drobnostką przybiera sukienkę „foch”. Chciałabym mniej narzekać. Posiąść umiejętność takiego zarządzania swoim czasem, żeby zdążyć. Chciałabym zrealizować wszystkie pomysły, które mam w głowie. Mieć na nie dobry, spokojny czas. Chciałabym się częściej uśmiechać. Wierzyć bym chciała, że uda mi się kiedyś pokonać te swoje słabości, które niczym mur stoją przede mną zamiast furtką na oścież. Lepszym człowiekiem chciałabym być. Chciałabym umieć tak wybaczać - jakiego to wybaczenia sama oczekuję, kiedy zabłądzę. Chciałabym wymagać od siebie na jednej wadze tyle samo ile stawiam wymagań innym. Umieć spojrzeć na siebie z boku i powiedzieć: „przestań” – stanowczo i skutecznie to powiedzieć ;) Chciałabym umieć przewidzieć, że zaboli przeskakiwanie poprzeczek ponad miarę dla tych którym straszna kałuża. Chciałabym ugasić obawy jak pragnienie i czerpać szczęście z kropli rosy.
Życie, a w nim pełno niespodzianek: dobrych i złych, gorszych i lepszych, smacznych i niestrawnych… Wymusza wybory i obdarowuje ich konsekwencjami. Tyle zakamarków się czai niczym złe duchy i nie da się ich uniknąć. Bywa, pojawiają się na nasze życzenie. Czasami od losu, jak zły dar...
Nie wszystko da się przewidzieć, nie przed wszystkim uchronić.
I co wtedy?

Wtedy zróbmy sobie częściej taki wigilijny wieczór w duszy. Wieczór z wybaczaniem, wyrozumiały, otoczony dobrą intencją. A jak nie pomoże od razu - to znów zróbmy sobie wigilijny wieczór - aż do skutku :)
Życzę Wam magii nieba – synonimu bezpieczeństwa - która posadzi Was na chmurze i pozwoli bezpiecznie płynąć meandrami wyobraźni i sterować swoim życiowym okrętem.
I aniołów Wam życzę – niech nimi będą motyle – by chroniły Was od niepogody ducha.
A nade wszystko, życzę Wam po prostu uśmiechu. Do siebie samych i do każdego napotkanego człowieka.

Uśmiechniętych (nie tylko) Świąt
☼ Maryś

Zobacz też

138 Wasze i moje gadu-gadu

 1. Ach, życzę sobie wszystkiego, o czym piszesz, od pierwszych słów posta!
  I Tobie też :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nasze niedoszłe spotkanie między wersami też tam jest, w samym sercu liter...I Tobie również ♡

   Usuń
 2. Tak pięknie nazwałaś i wyraziłaś również i moje pragnienia, że z całego serca Ci za to dziękuję :) Twoje słowa mają moc pokrzepiania :) I życzę Tobie przy tej okazji spełnienia wszelakich marzeń :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, uwielbiam marzenie marzyć, a potem troszkę jak te czekoladki ulubione wybierać i realizować - wtedy mają niesłychany smak. I bardzo dziękuję za te życzenia, bo marzenia mają to do siebie, że jak juz zaczniesz się w nich rozsmakowywać - to nie przestajesz hihihi
   I Tobie życzę również ♡

   Usuń
 3. Maryś, Ty Jesteś jak taki magiczny Elfik :) co unosi się nad ziemią i kiedy machasz skrzydełkami, to rozsypujesz dookoła czarodziejski pył!
  Dobra przede wszystkim! na Święta i nie tylko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie tylko - to cudownie. Nawet nie wiesz jak zawsze przy okazji świąt chciałabym, żeby one były częściej. Bez tego zamieszania z tym, co się uda, co nie, ale z tym entuzjazmem :) :) :)
   Pogody ducha Sylwio życzy mały skryty we mnie ten elf (sobie wyobraziłam, że to moje odstające ucho to chyba jakiś "zadatek" hihihi)

   Usuń
 4. Świąt pełnych ciepła i miłości dla Ciebie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Maryś, Niech Cię strzegą Anioły:) A maleńki Jezus błogosławi:) Cudnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludko i Wam tych Aniołów życzę choć wiem, że one są blisko :)))
   I miłości i dobrych dni na długo by nam entuzjazmu i ciepła świąt starczyło :))))))))))

   Usuń
 6. Ach, życzę sobie tego wszystkiego o czym piszesz...
  A Tobie Maryś samych serdeczności i szczęśliwości nie tylko w święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonko to nie tylko przygarniam jak dobry ciepły KOC :) :) :)
   I Wam Słoneczka ♡

   Usuń
 7. Oj Maryś moja Maryś ależ Ty to wszystko pięknie napisałaś, łezki same napływają do oczu. Chyba tylko Ty potrafisz to tak wszystko pięknie ubrać i przekazać.
  Maryś wszystkie kochana co najlepsze, miłości, szczęścia, samych cudownych dni spędzonych w gronie najbliższych, i więcej tak wspaniałych postów :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adulko, ja to specjalne życzenia jeszcze tam na boczku skrobnę, ale to wiesz, a przy tej okazji mojego małego westchnienia nad losem chceń - oby nam zawsze tego uśmiechu wystarczyło, bo On potrzebny w najtrudniejszych chwilach właśnie... ♡
   Trzymajcie się cieplutko!

   Usuń
 8. Ujął mnie Twój post, zwłaszcza Twoje "chciałabym"... a pamiętaj że od chęci jest już tylko krok do działania :) Nie jestem katoliczką i trochę trudno mi zrozumieć dlaczego te pierogi są raz w roku a uroczyste kolacje rzadkością? hmm w moim domu kutię jemy kilka razy w roku, bo lubimy, a pierogi z kapustą wtedy gdy mam ochotę je lepić ;) Życzę Wam żeby nie data ustalała odświętną atmosferę w domu, ale miłość jaką z całą pewnością żywicie do swoich bliskich. :)* Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się ;)
   U mnie pierogi są raz w roku z prostej przyczyny - każdy z naszej czwórki lubi inny smak i zjadamy ich spore ilości, a lepienie zajmuje mi cały dzień. Dla mnie cały dzień bez rysowania to dramat więc poświęcam się raz w roku, a jak to robią inni - nie wiem, nie zaglądam nikomu do kuchni. Żeglujemy swoimi okrętami życia według zasad własnych i tak jest chyba najlepiej :)))))
   Pozdrawiam serdecznie i również życzę dużo miłości!

   Usuń
 9. To jedne z piękniejszych życzeń jakie słyszałam. Niech spełniaja sie każdemu z nas.
  A Tobie Tych codziennych świat zyczę, w sercu niech sie rodzą i miłością podają na codziennym talerzu. Nie koniecznie ustrojone ( bo pęd zycia nie zawsze pozwala) ale zawsze serdeczne.

  Mój Aniele

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, bo jakbyśmy się tak do siebie zwyczajnie bez powodu uśmiechali - tak po prostu - jakby było dobrze. Tak paradoksalnie jeden zwykły uśmiech bez powodu ma magiczną moc. Ja się pod nosem np uśmiecham do jakiejś myśli i naraz wszystkie szare zmykają w kąt - taka ulga :)))))))))))
   Moja Otulona Omotana ♡ Samych dobrych uśmiechów!

   Usuń
 10. Wstydliwi bywamy, a cienie z zakamarków duszy są troszkę jak ten kurz, który czasem trzeba szybkim ruchem zgarnąć, byle nie zamieść po dywan ;)
  Wzajemnie życzę i tego uśmiechu z nim jest jakoś znacznie lżej :)))

  OdpowiedzUsuń
 11. Ależ piękne życznia... Oby tych Twoich Motyli Maryś było jak najwięcej...
  Niech gonią za nami i przypominają o tym jak cudny jest świat, który nas otacza:)))
  Miłości Maryś na Święta Ci życzę bo tylko ona wśród wszystkich szaleństw na tym świecie jest warta tego by zwariować…:)))
  A sobie... bym czasem mogła skryć się w cieniu Twoich magicznych skrzydeł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest warta, jest. Zastanawiało mnie, czy kobiety, które zakładałyby te same sukienki wyrywając je sobie z uśmiechem z wieszaka - czują podobnie - chyba coś w tym jest :)))))))))))))
   Ja Wam życzę pięknej gwiazdki - niech świeci potem długo we wspomnieniach i niech się Wami dobrze zaopiekuje. A motyle przywołam jakby co - pisz :)))))))))
   Serdeczności ♡

   Usuń
 12. I jak zawsze słowa trafione w sedno bo często brakuje czasu by tak jak byśmy tego chcieli celebrować niezwykły jak też zwykły dzień bo rzeczywistość, bo nie wszystko można zaplanować, przewidzieć ale to też jest piękne i życzę Ci Maryś wielu niespodzianek, tych dobrych, samych dobrych i realizacji planów i marzeń tak jak to sobie poukładasz:] Udanych Świąt:]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moniko dziękuję!!! Same dobre to aż nadmiar, bylebyśmy sobie umieli poradzić zawsze z tymi trudniejszymi, bo to jest ta sztuka. Życzenia złożyłam Wam już bezpośrednio ♡
   Ściskam!

   Usuń
 13. Maryś, spełnienia tych wszystkich marzeń wypowiedzianych i tych skrywanych w sercu, wszystkiego co najlepsze:)
  uściski,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Marto, te skrywane w sercu to te najważniejsze - maja wielka MOC :))))))))))))
   Serdeczności!

   Usuń
 14. Och Maryś moja Maryś :) ileż to tych "chciałabym" jest w każdej z nas...Tylko tak na prawdę większość z nas tłumi to gdzieś na samym dnie w ostatniej szufladzie naszej duszy. .Ja ci Maryś życzę aby choć jedno porządne chcenie ci się spełniło.Nie musisz lepić pierogów aby je zjeść,jak będziesz chciała to ja ci ulepię :) Nic nie musisz, więc może te kilka "chciałabym zamień na "nie muszę :) Ale rysować to musisz !Wesołych Świąt Maryś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, wiedziałam... Ja mam słabość do twojej kuchni już od samego patrzenia na zdjęcia. Jestem przekonana, że jakby nas taka odległość nie dzieliła to ja bym po prostu Cie o adopcję poprosiła i mogłabym do końca życia już tylko rysować :)))))))))))))))
   Wesołych Katko Droga i Do zobaczenia ♥

   Usuń
 15. Życzę Ci spokoju ducha :)
  Sama wiesz, czego najbardziej pragniesz i właśnie tego Ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To twoje życzenie już mnie łaskocze, już się zaraz spełni, juz za minuty czasu, który czeka :)))))))))))))))))))))))))))))
   Ach ♥

   Usuń
 16. Maryś... Słońce!! Ty mogłabyś słowa nie wyrzec... bo WSZYSTKO namalowałaś!! dziękuję, że ♥JESTEŚ♥

  i choć nie wiem dla kogo malowałaś... ja czuję, że także dla mnie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie też, ba za każdym razem (nie śmiej się, albo tak śmiej się, to znaczy usmiechnij do tego) jak rysuję myślę, czy ten by Ci się spodobał jak tamten, albo mniej i ciekawe co powiedziałabyś... Myślę. Dlatego jak tak piszesz - to jest to radość w sercu wielka. Malowałam właśnie myśląc o tym jak nabrać dystansu, a chmury są najlepszym miejscem na takie rozmyślanie :)))))))))
   I mam jeszcze kilka dobrych wiadomości, ale to potrwa i One się zrealizują ♥

   Usuń
 17. Życzę sobie i Tobie byś pisała z tą Tobie pisaną mocą wywoływania uśmiechu... ocknęłam się nagle w nocy z poczuciem, że nie jest jak być powinno, jak sobie wymyśliłam. Włączyłam komputer (omotając się wcześniej) i przepłynęłam przez pół internetowego świata by zawinąć w końcu tu. Jeszcze trochę minie czasu aż puści mnie ten typowy dla powstrzymywania łez ścisk w gardle i nim meliska popijana hektolitrami zacznie działać ale już mi lepiej. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uśmiech miał być, uśmiech ja poproszę Omotany i uroczy :))))))))))
   I wiesz... To ja przede wszystkim dziękuję!

   Usuń
 18. Zaczytałam w tych "chceniach", połykając niemal całe zdnia i niejedno z nich chowam sobie w kieszonki serca.
  I najogromniej jak potrafię życzę Ci żeby z każdym rokiem, każdym dniem to "chcę" zamianiało się w "mogę". I niech się dzieje w zakamarkach dnia codziennego. Wieczornych wieczerzach. Maryś Kochana pieknych wigilijnych łask na każdy dzień Twojego życia:))) ściskam:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewuś, niech nawet to mogę przemienia się w dzieje - ja to wiem, ja tak chcę, ja to zrobię, Lubie sobie samej o ważnych rzeczach przypominać. To pomaga postawić się do pionu, a wiesz, że zimą i jesienią nie znajduje się tam gdzie bym chciała. Tobie również każdej kolejnej chwili samej dobrej pogody, zdarzeń, niespodzianek radosnych i w sercu niech nam kwitnie nieustannie MAJ ♥

   Usuń
  2. Kochana moja, jeszcze tylko troszeczkę, a i zima w wiosnę łaskawa ostatnio:)))
   Z całego serca życzę Ci na Ten Nowy Rok majowego maja przez całe dwanaście miesięcy. Niech rodzi, niech kwitnie, niech budzi i w marcu i w pazdzierniku niech "dzieje" się nam maj ♥. Niech mai:)
   Ucałowania:*

   Usuń
 19. Oj tak! Uśmiechu i serdeczności przede wszystkim! Szczególnie dla tych co w pracy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gocha wobec tego dla Ciebie cały wielki Mikołajowy worek wysyłam :)))))))))))))))))

   Usuń
 20. Powyższego oraz żebyś na widok swoich marzeń zrealizowanych, oraz innych produktów prac ręczno-słownych, dostawała przyjemnej gęsiej skórki, jak i ja dostaję, Maryś! Wigiljotwórcy wszystkich krajów łączcie się, całorocznie! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Bebe - łączymy się w kłębek sił. Niech moc będzie i z TOBĄ ♥

   Usuń
 21. Marys, kotek-jak Ty cos napiszesz, to ja nie wiem jak to zjeść. Tyle prawdy na w kilku zaldwie zdaniach. Och babo ty.
  Do jakiej kolejki w pokojach Boga nie zdążyłas. Boś i piekna i cudownie malujesz i magiczna i utalentowana i ludziowie Cie kochaja. Oj Maryś ;-)))
  nAJ SKARBIE, NAJ NAj i Twoim najblizszym
  buziolam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam napisać, że przygłucha jestem i przyślepa, ale to czas swoje piętno naznacza i jeszcze bym sporo nawymyślała tylko szkoda klawiaturę męczyć. I to powiedziała Piękna Hanuś :)))))))))))
   Wiesz co, ja Tobie zyczę niech to złe niech ono sie po prostu schowa w kąt na zawsze wiesz i niech tak sie stanie Hanuś ♥♥♥
   NAJ

   Usuń
 22. czekam dnia, gdy na obrazku z motylami pojawi się chłopiec

  naj spokoju dla Ciebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z motylami to nie wiem, ale SZKICE juz są i wcale nie w szufladzie, bo na blacie roboczym i w głowie też - trzymaj kciuki proszę ♥

   Usuń
  2. trzymam kciuki i przebieram nogami z niecierpliwością czekając :)

   Usuń
 23. Spełnienia wszystkich " chciałabymów" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha - niech tak sie stanie ♥
   najlepszego Azalitko ♥

   Usuń
 24. Maryś,
  Życzę Ci spokojnych, pełnych miłości, pięknych, rodzinnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję z całego serduch i najmocniej jak umiem odwzajemniam ♥

   Usuń
 25. Ach Marys usmiechu Tobie również na każdy dzień :))))
  a dzxięki Tobie jest duzo uśmiechu u wszystkich co Cie spotykaja na swojej drodze czy w realu czy wirtualnie ")))
  serdecznosci

  ps. a wiesz ze kiedy pokazałaś w poście motyla na ramie u Ciebie za pare dni u mnie tez się zjawił to chyba jakiś znak ;) miałam juz o tym Tobie dawno napisac ,ale uleciało ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuwają :) :) :)
   To mnie mobilizujesz do tego i pewnie jesteś jednym z nich Aga, co? No ja tak sądzę Kochana. Niech Ci gwiazdka nieustannie drogę oświeca ♥

   Usuń
 26. Ze wszystkich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które namiętnie Młodemu w tym roku zapodaję do zabawy i snu- w ucho wpadły mu dwa utwory " Chała na ysokości" i " Jest taki dzień, tylko jeden jaz do joku!" ;)) Wesołych, DOBRYCH, zdrowych Świąt, Maryś kochana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jaz do joku - no czy to nie brzmi najpiękniej? Ja juz go sobie śpiewającego wyobraziłam Karolino - magia, której po trosze zazdraszczam ♥
   Wszystkiego Wam najlepszego!

   Usuń
 27. Wiesz, czasami taką wigilię z wybaczanime trzeba zrobić samemu sobie. Aby celebrować siebie. Bo gdy ma się depresje, albo co gorsza (u mnie w wypatki "co gorsza") coś innego, trudno tak, o, jest i już. Życze Ci miłej wigilii, Kochana :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najbardziej w sobie, bo potem mozna z czystym sercem iść do ludzi pozamiatani i odkurzeni od środka, prawdziwi... Niech ten uśmiech - ten z brzucha - słodzi w każdą niepogodę ♥

   Usuń
 28. tak to napisalas, ze nic dodac nic ujac :) wesolych, szczesliwych swiat i wszystkiego co tylko chcesz :)
  pozdrawiam serdecznie
  aneta
  p.s. a czerwone gitary beda mi teraz umilaly pieczenie i gotowanie i cala ta krzatanine :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech dobrze umilają! Wesołych i radosnych i niech im ta pomyślność za szybko nie minie ;)))))))))))))

   Usuń
 29. Kochany Mój Dobry Duchu, życzę Ci Zdrowych, spokojnych, ....przepełnionych leniwym przeciąganiem....niespiesznymi kawami o poranku...zapachami pyszności....:)))
  Wielu przytuleń od Bliskich...złapania chwil i naładowania akumulatorów :)
  Przytulam Cię do serca i cicho marzę o spotkaniu Cię gdzieś w przyszłym Roku....:)
  Całuję.
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście Świąt Ci takich życzę, Świąt i nie tylko:)))))

   Usuń
  2. Akumulatory musze naładować i obiecuję to sobie od dawien i marzę, że ze zdwojona siłą uaktywnia wszystkie moje twórcze receptorki :)))))))))))))))))
   Oleńko i Was Słońce ☼

   Usuń
 30. I dla Ciebie Maryś Wszystkich serdeczności, "łaskotu" skrzydeł motyli, ciepłych promyków słońca, pogody ducha i uśmiechu na każdy dzień <3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łaskotu skrzydeł motyli niech nie zabraknie nam Moniś. Niech i Was połaskoczą i niech nam dana będzie ta kawa ♥
   Na każdy dzień Kochana!

   Usuń
 31. Cudowne życzenia - podpisuję się pod nimi obiema rękoma :) I życzę Wspaniałych Świąt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ilonko i wszystkiego Tobie dobrego życzę :)))))))

   Usuń
 32. Maryś,

  Chciałam napisać kilka słów do Ciebie o tym ze po ostatnim poscie Twoim który tak gleboko w swojej tresci rozlał sie po moim sercu z postanowieniem podziekowania Ci i tym samym złożenia zyczeń


  http://martynkowo2.blogspot.com/2013/12/magia-swiat.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moniko... To mój zaszczyt gościć u siebie takie osoby. największy - to losowi wdzięczna jestem, że Cię tu wysłał ♥
   Życzenia u Ciebie zostawiłam. Dziękuję!

   Usuń
 33. Dziękuję za piękne życzenia:)I życzę Tobie i Twojej rodzinie,zdrowych,ciepłych,radosnych świąt:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Wam Elunia również. Wszystkiego dobrego :)))))

   Usuń
 34. Piękne życzenia Maryś, zawarłaś też moje pragnienie - zgody na życie, zgody na każdy dzień i na to co przynosi.
  Życzę Ci Maryś pogodnych Świąt i dużo uśmiechu. Ściskam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgódźmy się razem (razem jest zawsze jakoś raźniej) Niech Wam Aniu świeci to słońce :))))))))))

   Usuń
  2. I na Nowy Rok uściski.Dużo błękitu:))

   Usuń
 35. Spełnienia tych "chciałabym" i magii, magii i magii magiczna Maryś. Uśmiech ślę :)

  OdpowiedzUsuń
 36. ślicznie napisane :)
  Radosnych i rodzinnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasieńko i dla Was samej pomyślności :))))))

   Usuń
 37. Maryś...dzięki Tobie tego roku podczas Wigilii jedna więcej gwiazdka zaświeci dla mnie:) Dziękuję , ze Jesteś...i czarujesz:)a Tobie życzę, a Tobie Kochana życzę BYŚ pod bożonarodzeniowym drzewkiem znalazła radość, kreatywność i spełnione marzenia, żeby był koło nich Ktoś, z kim jak opłatkiem możesz przełamać się miłością. Wesołych Świąt!

  a najpiękniejsze słowa o świetach powiedziała Matka Teresa z Kalkuty
  "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodze­nie.
  Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i ducho­wego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zaw­sze wtedy, jest Boże Narodzenie."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Izunia... Dziękuję Ci za te słowa przeogromnie - piękne One i nie znałam ich i czytanie ich pierwszy raz i wielokrotnie dodaje skrzydeł. Tobie Kochana pomyślności i ja wzruszona to nie bardzo umiem teraz sklecić słowa z liter ♥ :)***

   Usuń
  2. i ja dziękuje za TE SŁOWA ;-) zapisuje w ♥
   pozdrawiam

   Usuń
 38. Maryś, ja jak zwykle krótko- wspaniałe życzenia!
  Dzieki i nawzajem♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justynko i ja do Ciebie poleciałam i zdążyłam :))))))))))))
   najlepszego Kochana!

   Usuń
 39. Czarodziejskich Świąt, Maryś!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 40. Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia
  spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym
  oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
  Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
  Niosą wszystkim betlejemski blask.

  OdpowiedzUsuń
 41. Aby te Święta były dla Ciebie magiczne, każda chwila była piękna i jedyna, a cała Ty - byś nadal była tak wyjątkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Pięknie napisane! ♥ Cóż mogę dodać...chyba nikt piękniejszych życzeń nie mógłby sobie wymarzyć :) Ode mnie więc Świąt ze spokojem w duszy...takim spokojem myśli że wszystko dobrym torem podąża. Pozdrowień ślę gorących moc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry tor dla spokoju duszy - to przepiękne przesłanie Martuś - DZIĘKUJĘ ♡
   Wzajemnie!

   Usuń
 43. Marys nasz dobry duszku wszystkiego napiekniejszego,
  tego co tylko moga przyniesc Swieta :)) Usciski najmocniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 44. Marysiu, to najcudowniejszy post świąteczny jaki w życiu przeczytałam. I nic więcej nie napiszę bo zalewam się łzami.. a ostatnio dużo trudniej mnie wzruszyć... a Ty jednak umiesz niezmiennie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siebie chciałam poruszyć, choć u mnie jak wiesz - jak i u Ciebie trudno w obliczy zdarzeń na które nie masz mocy wpływu - tylko wiara... Trzymajcie się ♡

   Usuń
 45. Radosnych Świąt pełnych magi życzę Ci z całego serduszka Maryś :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasieńko ♡♡♡
   Niech Ci gwiazdka dobra zawsze świeci!

   Usuń
 46. Pięknych, radosnych i spokojnych świąt !!!!! życzę .

  OdpowiedzUsuń
 47. Och Maryś Kochanie ♥ jakże ja uwielbiam Twoje słowa i Twoje chcenie, które jakby wyjęte z mojego ♥
  może dodam jeszcze...że
  chciałabym w pogoni za szczęściem
  gonić kolorowe motyle
  chwytać promyki słońca
  łapać wiatr co spełnia marzenia...
  chciałabym otulić się omotaną
  usłyszeć szept zaczarowanej Wywróżki,
  zobaczyć muzykę i ...poczuć...
  jakie to proste, nieprawdaż? wystarczyć wierzyć i chcieć a ja, wyobraź sobie Słońce ♥ wierzę,że te święta i nowy rok przyniesie radość, szczęście, tańczące motyle, tęczę i może nową planetę z ukochana Różą. Wierzę i za te wiarę dziękuję Tobie i za ten rok, za uśmiech i życzę Tobie Kochanie zdrowia, radości i tych figlarnych iskierek w oku, spełnienia
  i spokoju, oddechu i wytchnienia...wszystkiego co najpiękniejsze ♥
  całuję i ściskam Ciebie i Twoich Panów
  d.
  specjalne buziaki dla pieszczoszki Mony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorciu, wywróżki nam w sercu goszczą i ich Mama to wie :))))))))))
   I chciałabym, żeby Wam dobrze dni mijały, wszystkie - nie tylko te w święta, niech sie skrzą iskierka magii ♡

   Usuń
 48. Maryś tych Wigilii jak najwięcej ... chwilki niespiesznej i lekkiej jak motyle skrzydła ... i uśmieszku Twego, który sprawia, że wszystko wokół promienieje drobnymi kropelkami szczęścia ... i tych chwil co to powiesz - jestem szczęśliwa ot tak po prostu :)
  Uściskuję Cię mocno od nas wszystkich, przytul chłopców Twoich od nas i Monę podrap czule za uszkiem też :)
  ✯ z nieba Ci przesyłam i ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Wam niezliczonych gwiazdek z nieba życzymy najmocniej ♡♡♡

   Usuń
 49. Wesołych,ciepłych pełnych miłości świąt.Wymarzonych prezentów pod choinką.

  OdpowiedzUsuń
 50. Wesołych świąt pachnących choinką, wielopokoleniowego stołu i miłości. Najserdeczniejsze życzenia!

  OdpowiedzUsuń
 51. Marys...Marys ,noo...gdybym mogla narysowac lezke wzruszeni na kartkach Twojej wirtualnej ksiazki,ktora chlonelam slowo po slowie...gdybym mogla plesc za Ciebie pierozki i tym gestem dac Ci czasu nieskonczonosc na zrealizowanieTwoich planow,marzen...gdybym mogla te chmury jasnowidzeniem przekonac po to tylko,zeby zobaczyc wieczny usmiech na twej twarzy...gdybym bo Ty chcialabys...Marys,noo..podejdzze do wirtualnego plota i dzioba daj mi ze :D Nie bede dzisiaj pysiac kwiatkowo tylko Dziub Dziub Dziub ja Cie za to,ze Ty taka...i my takie...a slabostki osobiscie pielegnuje dla relaksu mojej emocjonalnie rozedrganej duszy ;) Dziekuje Ci,ze JESTES :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochac i tracic ,pragnac i zalowac ,
   Padac bolesnie i znow sie podnosic,
   Krzyczec tesknocie " precz ! " i blagac " prowadz ! "
   oto jest zycie : nic , a jakze dosc...

   Usuń
  2. Piękne to życie i dane nam będzie pysiaka, mysiaka i inne kwiatkowe wymienić w blasku słońca :)))))))))))))
   ja to wiem, jak ja to wiem ♡ ♡ ♡

   Usuń
 52. Kochana, tyle dobrego, ile tylko się da - z okazji Świąt i zupełnie bez okazji:) Dla Was wszystkich - gorące uściski:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej, jak wiesz to ja bez okazji kocham - no tak - i WAM ♡ ♡ ♡
   Niech się twórczo rozwijają skrzydła Waszej wyobraźni Kobietki

   Usuń
 53. Maryś, rozczuliłaś mnie tym postem "po kokardy". Wlaściwie nic dodać nic ująć. Obiema rękami mogę podpisać się pod Twoimi słowami. A rysunek jest tak cudownie eteryczny, lekki i bajkowy, że ....cóż, miałam nie zazdrościć, ale Ty wodzisz mnie na pokuszenie, okrutnie:):)
  Świąteczna aura niech towarzyszy Ci wtedy, gdy najbardziej będziesz tego potrzebowała, błękit niech nadal otula Cię ciepło, a Dobrzy Ludzie wokoło niech pomagają zrealizować nawet najbardziej nierealne marzenia. A Ty rysuj, bo wtedy to ja mam cudowne święto:)
  Ściskam mocno. Od serca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja mogłabym dokładnie przepisać Twoje słowa, bo kiedy widzę z jaką pasja odkrywasz płatki kwiatów rozmalowane olejem, akwarelami - to mnie taka dobra "zazdrość" ściska i ten podziw, wiesz, znasz... ♡ ♡ ♡
   Chcijmy i niech nam te chciejstwa wchodzą w krew i drogowskazem niech!

   Usuń
 54. Twoje życzenia są takie łądne,ze moje zwykłe przy nich gasną. Kochana zdrowych i radosnych świąt w gronie rodzinnym i oby te święta trwały nie tylko trzy dni ale cały czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! To jest intencja moich życzeń przepięknie przez Ciebie tu ubrana w zdanie Anuś ♡ ♡ ♡
   NIECH! I Tobie!

   Usuń
 55. Maryś jak ty to robisz, że prawie zawsze mam umyte oczy po przeczytaniu ... oj też chciałabym... chyba te wewnętrzne wigilie muszę częściej robić :)
  Kochana życzę abyś pozostała na zawsze taka, że myje oczy gdy czytam :)
  Wszystkiego co dobre i piękne... bo to jest właśnie dla Ciebie :) bo jak nie dla Ciebie to dla kogo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzeba nam tego Beatko, nawet jak dobre intencje nie ustają to zawsze jakis paproch do odkurzenia się gdzieś zapodziewa po kątach :)))))))))
   Wszystkiego i Tobie ♡ ♡ ♡

   Usuń
  2. Zgadzam się, zawsze jakiś paproch można znaleźć i warto go usunąć :) Kochana niech 2014 spełnia marzenia :)

   Usuń
 56. Chciałabym żeby wszystkie Twoje 'chciałabym' spełniły się w najbliższym roku :) Spokoju ducha i wszystkiego co najlepsze z okazji końcówki już świąt i nie tylko :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I zawsze Gosiu, niech nam się spełnia i Tobie i całej rodzinie miłości ♡

   Usuń
 57. Kochana a ja cię ściskam
  oooooooooooo tak
  i niech magia tych Świąt trwa nam przez cały nadchodzący rok!

  Ściskam Świątecznie :***

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak ja Cie ściskam - to mi tu wersów zbraknie Oooooooooooooooooooooooooooo :D :D :D
   Wszystkiego dobrego Jomo ♡

   Usuń
 58. Troszkę spóźnione moje życzenia.Mam nadzieje że Świata były takie jak powinny być.Niech kolejny rok będzie udany no i marzeń spełnienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iguś, ale ja o Tobie myślałam i mam nadzieję, że gdzieś to ciepełko w sercu poczułaś, niech zawsze ogrzewa dobra moc intencji i życzeń ♡

   Usuń
 59. I Tobie Maryś spełnienia tych wszystkich 'chciałabym'. Warto dążyć za lepszym i zmieniać się na lepsze. Ale czasem warto jest się zatrzymać, popatrzeć na siebie i zobaczyć jak wspaniałym człowiekiem już się jest i pogratulować sobie już przebytej drogi.
  Tylko, żeby się nie zastać zbyt długo w jednym miejscu i później znów pięknie latać za tymi pięknymi motylami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wolę nie patrzec, bo ja mam tendencję widziec dziury ;)
   Ale to mi pomaga je cerować :)))))))))))
   Dobrego roku El

   Usuń
 60. Twoje obrazy sa niesamowite !, juz po świetach więc zyczę Ci wiele szczęścia w Nowym Roku i rozwijania swojej pasji

  OdpowiedzUsuń
 61. Marys wszystkiego pieknego w Nowym Roku..:)))

  OdpowiedzUsuń
 62. Maryś, niech wszystko co złe i przykre Cię omija...a jak już się trafi niech uczy jak być jeszcze lepszą (chociaż nie wiem czy da się być lepszym człowiekiem niż Ty jesteś)
  Pozdrawiam serdecznie z tym Nowym Rokiem:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie da sie by omijały, ale życzenia przepiekne biore pod serce niech mnie grzeją i Wam najlepszych dni zyczę na ten nory wok ♥

   Usuń
 63. Maryś, bo to już styczeń, prawie połowa..stęskniłam się:) Gdzieś latasz między chmurkami;)Ale pokaż się czasem :) No;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj chciałabym tak latać :)))))))))))) jestem Ludeczko, a myślami zawsze ♥ Dobrego Roku!

   Usuń
 64. Bardzo ciekawy blog, dołączam się do grona obserwatorów :)

  Pozdrawiam
  http://magiczneslowaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 65. cudowne, magiczne:) przepiękne to:) oj masz dar kochana:)

  OdpowiedzUsuń
 66. Maryś! <3
  Jak cudnie to opisałaś, jakbyś moje słowa z mej duszy zabrała!

  Ściskam Cię Motylku mocno :)

  OdpowiedzUsuń

Subscribe